Nathalie Deleu
Gepocheerde peren met bosbessen en een vleugje sinaasappel
De klassieke bereiding met rode wijn scoort altijd. Bij deze variante brengen de bosbessen en de sinaasappel de peren een heel lekkere smaak. Een lekker gezond dessert met een caloriewaarde van nog geen 100 Kcal, maar wel heel rijk aan smaken, vooral door de kruiden die erin zitten. Ook lekker met een bolletje vanille-ijs of wat yoghurt. Of drink er een zoete witte wijn bij…zalig! Een tip : neem geen stoofperen, die zijn hard en moeten lang koken.
![DSC_8969[1]](https://static.wixstatic.com/media/c68aa8_47e609a4ffc24da9900fb627b6008703~mv2.jpg/v1/fill/w_980,h_675,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/c68aa8_47e609a4ffc24da9900fb627b6008703~mv2.jpg)
4 middelgrote peren (of 8 kleintjes)
3 eetlepels rietsuiker
1 koffielepel geraspte gember
rasp schil van 1 sinaasappel
1 pijpje kaneel
1 vanillestokje, doormidden gesneden
250 g bosbessen
6 zwarte peperkorrels
3 kruidnagels (kun je weglaten indien je dit niet lust)
Plaats de peren in een stoofpan. Zet onder water. Voeg de rietsuiker, de gember, de sinaasappelrasp, het pijpje kaneel en het vanillestokje toe. Voeg de helft van de bosbessen toe. Vul een theebuideltje of een filter met de zwarte peper en de kruidnagels. Voeg toe aan de peren.
Sluit af met een deksel en breng aan de kook. Zet het vuur middelhoog en pocheer gedurende 20 minuten of totdat de peren zacht zijn.
Laat afkoelen in het kooknat!
Laat de peren uitlekken en zet apart. Kook het kooknat in tot je een siroop bekomt. Verwijder het theebuideltje.
Verdeel de peren over kommen of diepe borden. Lepel er wat kruidige siroop over en garneer met de rest van de bosbessen en wat sinaasappelrasp.
Smakelijk!
#peren #bosbessen #kaneel #gember #kruidnagel #vanille #sinaasappel